EN
  • Anasayfa
  • MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI ( BOZÜYÜK MESLEK YÜKSEKOKULU )

  • EN

PROGRAM AÇIKLAMA

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı; özel ve kamu sektöründe ihtiyaç duyulan hem teorik hem de pratik bilgiyi uygulayabilen, muhasebe fonksiyonlarını, maliyet ve finans konularını kavramış, Türk vergi sistemi mevzuatına hâkim ve muhasebe paket programlarını kullanabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlayan, örgün eğitime sahip 2 yıllık bir ön lisans programıdır. Programımız kadrosunda bulunan 2 doktor öğretim üyesi ve 1 öğretim görevlisi doktor ile eğitim öğretime devam etmektedir.
Birim Bölüm Bozüyük Meslek Yüksekokulu / Muhasebe ve Vergi Uygulamaları / 4 YY / 5. Düzey Önlisans
Birim EBS Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Betül İNAM
Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Betül İNAM
Program EBS Koordinatörü Öğr. Gör. Seçil DEMİRAY
Eğitim Türü Tam Zamanlı / Türkçe
Derece Seviye

5. Düzey Önlisans (Düzey Kodları: EQF_LLL: 5 / QF_EHEA: Kısa Düzey) ISCED Alan Kodu: 34 (İşletme ve Yönetim Bilimleri )

Bu programdan mezun olan öğrenciler Muhasebe ve Vergi Uygulamaları alanında ön lisans derecesi almaya hak kazanırlar.

Amaç
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programının amacı özel ve kamu sektöründe ihtiyaç duyulan hem teorik hem de pratik bilgiyi uygulayabilen, muhasebe fonksiyonlarını, maliyet ve finans konularını kavramış, Türk vergi sistemi mevzuatına hâkim ve muhasebe paket programlarını kullanabilen bireyler yetiştirmektir.
Hedef
Öğrencilerimizin iş dünyasında donanımlı, nitelikli birer çalışan olabilmeleri ve teknolojiyle birlikte değişen Muhasebe mesleğinin uygulamalarını bilgisayar ortamında yapabilmeleri için gerekli olan bilgi, beceri ve yetkinliklerin kazandırılması hedeflenmektedir.