EN
  • Anasayfa
  • HUKUK BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİĞİ ( SÖĞÜT MESLEK YÜKSEKOKULU )

  • EN

PROGRAM AÇIKLAMA

Söğüt Meslek Yüksekokulu Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı; 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim vermeye başlamıştır. İki yıllık önlisans düzeyinde eğitim vermektedir. Programın eğitim dili Türkçedir. Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programında 40 öğrenci eğitimine devam etmektedir.
Birim Bölüm Söğüt Meslek Yüksekokulu / Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği / 4 YY / 5. Düzey Önlisans
Birim EBS Koordinatörü Öğr. Gör. Erhan GENÇ
Bölüm Başkanı
Bölüm EBS Koordinatörü Öğr. Gör. Selen BELTEN
Eğitim Türü Tam Zamanlı / Türkçe
Derece Seviye

5. Düzey Önlisans (Düzey Kodları: EQF_LLL: 5 / QF_EHEA: Kısa Düzey) ISCED Alan Kodu: 34 (İşletme ve Yönetim Bilimleri )

Bu programdan mezun olan öğrenciler Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği alanında ön lisans derecesi almaya hak kazanırlar.

Staj Birim Sorumlusu Kadir Kürşat YILMAZ
Staj Birim Sorumlusu Selen BELTEN
Program Sorumlusu Selen BELTEN
Bologna Sorumlusu Selen BELTEN
İntibak Not Girişi Sorumlusu Selen BELTEN
Amaç
Bu programın amacı gerekli hukuksal terim ve deyimleri bilen, hukuki kavramlara hakim, büro içinde ve dışında gerekli olan haberleşmeleri, organizasyonları sağlayıp iletişim kurabilen, bilgisayarda ofis programlarını kullanarak hızlı ve resmi yazılar yazabilen, dosyalama ve arşivleme işlemlerini yapan, Türkçeyi iyi konuşabilen, hukuk dosyalama sistemini ve dava hizmetlerini izleyebilen özverili, nitelikli elemanlar yetiştirmektir.
Hedef
Bu programın öğrenim süresinde; hem hukuk alan bilgisi hem de sekreterlik alan bilgisi öğrencilere teorik dersler ve çalışma yaşamında kullanılan sistemler pratik derslerle öğrencilere öğretilir. Ayrıca yaz stajı ve de 3+1 iş yeri uygulaması ile teorik ve uygulamalı eğitimi bir araya getirerek, sektöre nitelikli hukuk sekreterleri yetiştirebilmek hedeflenmektedir. Programdan mezun olanların ara iş gücü açığını doldurması planlanmaktadır.